מאמרים בנושא טיפול זוגי

מאמרים מומלצים בנושא ייעוץ זוגי, זוגיות ועוד.

טיפול זוגי מאמרים איור

ייעוץ זוגי – מאמרים

זוגות רבים מתמודדים עם תקופות שונות בחייהם, יחסים מורכבים שיכולים לכלול מריבות, מאבקי כוחות, חוסר הסכמה הנוגע להורות, קשיים מיניים, מתחים הקשורים לקריירה, לזוגיות, חוסר נאמנות, בגידות ועוד. הדינמיקה במערכת היחסים כמו גם השינויים האישיים שעובר כל אחד מבני הזוג עלולים ליצור קרעים שיכולים ללא טיפול להתרחב ולהחמיר עד כדי פרידה וגירושים.

לפעמים יש צורך בגורם מתווך חיצוני כדי שכל אחד מבני הזוג יוכל לראות את מערכת היחסים ואת הסיבות לקשיים המצויים בה, לראות לראשונה את האחר ולשמוע את מצוקותיו.

לפני שמפרקים מערכת יחסים ו"שוברים את הכלים", אפשר לשקם את הזוגיות ואת האמון, להעשיר את חיי המין ולמצוא דרכים לפתור את המחלוקות. דרך טיפול זוגי ממוקד ניתן לסייע לזוגות להעלות את מערכת היחסים בחזרה למסלול של הבנה, אינטימיות, שיתוף וחיים מלאים.

טיפול זוגי יכול להתאים לכל מערכת יחסים, בין אם מדובר על רווקים, נשואים, בעלי משפחות ובני הגיל השלישי והוא מתבצע על ידי אנשי מקצוע שהוכשרו לטיפול זוגי כמו פסיכולוגים, מטפלים רגשיים, פסיכיאטרים, קלינאי תקשורת ועובדים סוציאליים.

תהליך טיפולי שנערך לרוב בנוכחות שני בני הזוג, במטרה לעזור להם להתמודד עם קשיים, לפתור קונפליקטים, לשפר את התקשורת ביניהם, להצית מחדש את התשוקה, להתקרב האחד לשני, להצליח להגיע להסכמות בנושאים שונים ולתפקד טוב יותר כהורים לילדים.

טיפול קצר-מועד, שמתמקד בבעיה שמתרחשת בהווה, ומפריעה לבני הזוג מבחינה רגשית ו/או תפקודית. זהו טיפול פרקטי ואינטנסיבי, שיוצר מגע עם הבעיה באופן ישיר, מציע כלים ופתרונות יעילים לפתרונה, ובכך שומר על הזוגיות, משדרג אותה ומונע פרידה.

זוגות טריים ונשואים רבים חווים קשיים מיניים, שמשפיעים על הזוגיות כולה, ועשויים להוביל גם לפרידה. טיפול זוגי מיני עוזר להם להתגבר על הקשיים, לשפר את התקשורת ואת ההתאמה המינית, להעלות את רמת האינטימיות והקרבה ולקיים יחסי מין מהנים ומספקים.

טיפול שמתבצע מרחוק במקום בקליניקה. טיפול נפוץ במיוחד בימים אלו, וכנראה שיהפוך ליותר ויותר פופולארי ונפוץ בעתיד. הוא מתאים במיוחד כאשר ישנה מגבלה פיסית או מגבלה של מרחק, שמפריעות לקיום פגישות הטיפול בקליניקה של המטפל או המטפלת.

בגידה משפיעה קשות על הזוגיות, ובפרט על הצד הנבגד, שמרגיש פעמים רבות שנשמטה הקרקע מתחת לרגליו. באמצעות טיפול זוגי ניתן להתגבר על המשבר, לבנות מחדש את האמון, לפתור בעיות שהובילו לבגידה, לשפר את התקשורת ולצאת לדרך זוגית חדשה.

אימון אישי שמטרתו לעזור למתאמנים למצוא זוגיות טובה ואוהבת עם פרטנר שמתאים להם. התהליך מקנה להם תובנות, כלים ומיומנויות, במטרה לדייק את החיפוש, להעלות את הביטחון העצמי, לשפר מיומנויות תקשורת ולהצליח ליצור את הזוגיות שהם רוצים.

מאמרים נבחרים בנושא זוגיות

חרדה היא תחושה טבעית, אך כשהיא מופרזת היא עלולה להשתלט על האדם, להפריע לו במימוש יכולותיו, לשתק אותו ולגרום להסתגרות. כשהחרדה קשורה לזוגיות, היא עלולה למנוע מאדם ליצור קשרים משמעותיים מחשש שלא יעמוד בציפיות, להימנע מהתחייבות ולפחד מנטישת בן הזוג. כדי ליצור או לשמר זוגיות טובה, כדאי לטפל במצבי חרדות בזוגיות ולשפר את מערכת היחסים.

אינטימיות בין בני זוג באה לידי ביטוי בתקשורת מילולית, במגע, ברצון לעשות טוב עבור האחר. בתחילת קשר זוגי ההתאהבות והאינטימיות בשיאן, אבל עם הזמן ועם השגרה האינטימיות הזוגית יכולה לדהות ולהישחק. כך בני זוג עלולים למצוא את עצמם ביחסים ללא אינטימיות וקרבה, ואם לא מטפלים בכך ומחזירים את הניצוץ, מערכת היחסים עלולה להתקבע כך או להתפרק.

זוגיות יכולה להיקלע למשבר בכל אחד משלביה. לא מדובר בריב קליל, אלא בסוגיה מהותית, שמכבידה מאוד על בני הזוג, ויכולה לפרק את הנישואין או את הזוגיות. במצב שכזה, כדאי לפנות לטיפול זוגי במטרה לצלוח את המשבר ולשמר ואף לשדרג את הזוגיות.