אימון לזוגיות

רגע לפני ששוברים את הכלים – כדאי לקרוא את המדריך שלנו בנושא אימון אישי למציאת זוגיות, לבדוק את רשימת המטפלים הזוגיים ולפנות לטיפול זוגי.

אימון לזוגיות איור

אימון אישי לזוגיות טובה יותר

אנשים רבים רוצים למצוא זוגיות אבל לא מצליחים לעשות זאת או שהם מצליחים ליצור זוגיות, אך לא מצליחים לשמר אותה ולתחזק אותה לאורך זמן. הם יוצאים לדייטים מתוך השתוקקות למצוא פרטנר לחיים – אך בכל פעם מסיימים מאוכזבים. הדבר מוביל לתחושות של ייאוש ותסכול, פוגע בביטחון ובדימוי העצמי ויוצר מעגל קסמים שמקשה עוד יותר על תהליך מציאת ויצירת הזוגיות.

מטרתו של אימון אישי לזוגיות היא לעזור להם להשיג סוף-סוף את מבוקשם. זה לא קורה כך-סתם – מדובר בתהליך שבו עובדים על שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות, שיפור ההתנהלות, רכישת מיומנויות תקשורת בינאישית והעלאת הביטחון העצמי. באמצעות בחינה של ניסיונות קודמים, מאמן או מאמנת לזוגיות עוזרים לרווקים ולגרושים להבין מה מעכב אותם ומה מונע מהם למצוא זוגיות. הם מעניקים להם כלים דרכם יוכלו להתגבר על חרדות מזוגיות, להכיר את האדם שמתאים להם וליצור זוגיות טובה.

אימון למציאת זוגיות מתאים לרווקים שטרם היו נשואים או שטרם היו בזוגיות. הוא מתאים באותה המידה גם לגרושים שמחפשים אהבה חדשה וזוגית טובה. באמצעות מספר פגישות ממוקדות עם מאמני זוגיות, המתרחשות לרוב אחת לשבוע, הם יוכלו לחדד ולדייק את החיפוש שלהם, למצוא את הפרטנר המתאים עבורם וליצור זוגיות מעולה.

כיצד תורם אימון אישי למציאת זוגיות?

אימון אישי לזוגיות יכול לתרום רבות למתאמנים. התועלת המיידית שלו היא למצוא וליצור זוגיות טובה, ולהצליח לשמר אותה, אך הוא טומן בחובו גם תועלת רחבה ומתמשכת. כך הוא יכול לתרום למתאמנים:

• אימון לזוגיות עובד על מציאת הגורמים והדפוסים המעכבים את מציאת הזוגיות ומונעים את יצירתה במטרה לעזור למתאמנים להיפטר מהם

• אימון למציאת זוגיות עוזר למתאמנים לשפר את הביטחון העצמי ואת הדימוי העצמי ולהתגבר על ביישנות

• אימון זוגי עוזר למתאמנים לשפר דפוסי ומיומנויות תקשורת בינאישית

• מאמנים לזוגיות עוזרים להם ללמוד מניסיונות קודמים שלהם ליצור זוגיות וממערכות יחסים שלא צלחו, ולהסיק את המסקנות המתחייבות בשביל שלא לחזור על אותן השגיאות בעתיד

• מאמני זוגיות עוזרים למתאמנים לדייק את הפרטנר שמתאים להם, ולא להמשיך לרדוף אחרי פרטנרים שהעבר הוכיח שלא מתאימים להם

• טיפול למציאת זוגיות עוזר למתאמנים לפנות בצורה נכונה לאנשים שבהם הם מתעניינים ולנהל דייט באופן שיקדם את הסיכויים שלהם ליצור איתם זוגיות

• מאמן או מאמנת לזוגיות מעניקים למתאמנים תובנות וכלים לניהול זוגיות מוצלחת ולתחזוק זוגיות קיימת, כך שהזוגיות הבאה שלהם לא רק תיווצר – אלא גם תצליח, תשגשג ותישמר

כיצד מתנהל תהליך אימון לזוגיות?

אימון למציאת זוגיות מורכב ממפגשים שבועיים בני כ-50 דקות, אך אלו יכולים להימשך גם יותר או פחות. לרוב מדובר בתהליך הנמשך על פני מספר שבועות או מספר חודשים, וזאת בהתאם לתיאום עם איש המקצוע ובהתאם לתוצאות המושגות בשטח. אימון אישי לזוגיות הוא אימון ממוקד, שמתמקד בהשגת המטרות ובהקניית מיומנויות וכלים למציאת ויצירת זוגיות טובה ונכונה.

במהלך המפגשים, מאמן זוגי או מאמנת זוגית מזהים את הבעיות המעכבות את יצירת הזוגיות. הם דנים בהן עם המתאמנים במטרה להעלות את המודעות לאותן הבעיות ובמטרה לפתור אותן. המאמנים מציעים להם דפוסי התנהגות והתנהלות חדשים ועובדים איתם על שיפור מיומנויות אישיות. המפגשים כוללים תרגול והטמעה של אותן המיומנויות והשלמה של משימות, שחלקן יבוצעו באופן עצמאי בין המפגשים.

אימון לזוגיות תמונה

אימון למציאת זוגיות – לאילו אנשי מקצוע כדאי לפנות?

אימון אישי למציאת זוגיות הוא תהליך שמעבירים אנשים שהשלימו לימודי אימון וקואוצ'ינג עם התמחות באימון לזוגיות. בנוסף לכך, ישנם אנשי מקצוע נוספים שיכולים לתרום לתהליך מציאת הזוגיות, כמו פסיכולוגים ומטפלים רגשיים. אנשי מקצוע שונים יוכלו לקדם את החיפוש באמצעות טכניקות, גישות וכלים שונים.

פסיכולוגים ומטפלים רגשיים יכולים לעזור למטופלים שמעוניינים ליצור זוגיות להתגבר על המחסומים שמפריעים להם לעשות זאת. פעמים רבות אותם האנשים מתקשים ליצור לעצמם זוגיות טובה ונכונה בגלל טראומות אישיות וחוויות שליליות שחוו. לחילופין יכול להיות שהם מתקשים לעשות זאת בשל קיומן של בעיות רגשיות אחרות כמו דימוי עצמי נמוך וחרדה חברתית.

טיפול פסיכולוגי-רגשי יעזור להם להבין את המקור לקושי ביצירת זוגיות, יעבוד איתם על שיפור מיומנויות התקשורת שלהם ושינוי דפוסי החשיבה וההתנהגות, ויעניק להם מגוון כלים להתמודדות עם אתגרים בדרך למציאת הזוגיות אליה הם עורגים. הטיפול יכול להתבצע בגישה דינאמית, שהיא ארוכה ומעמיקה, ועוסקת רבות במערכות יחסים ובעבר. לחילופין הוא יכול להתבצע בגישה ממוקדת, שהיא קצרה ואינטנסיבית, ועוסקת בעיקר בפתרון בעיות המתרחשות בהווה ובהקניית כלים פרקטיים להשגת המטרות האישיות.

המלצות על מאמן אישי או מאמנת אישית לזוגיות

אימון אישי לזוגיות עוזר לאנשים שמחפשים זוגיות כבר זמן רב להצליח למצוא בשעה טובה את מבוקשם. לאחר חיפושים וניסיונות רבים, שמובילים לתסכול ולירידה במוראל, מאמני זוגיות נכנסים לתמונה בשביל להעניק להם את המיומנויות והכלים להם הם זקוקים במטרה להכיר את האדם שמתאים להם ולבנות איתו מערכת יחסים יציבה ומספקת.

אימון למציאת זוגיות מוענק על ידי מאמן אישי או מאמנת אישית לזוגיות, שעברו הכשרה מסודרת במטרה לעזור למתאמנים למצוא וליצור זוגיות – ולשמר אותה. זהו תהליך אישי ופרקטי, שיכול לתרום להם גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, גם בכל הקשור למציאת זוגיות וגם בתחומים אחרים בחיים. בנוסף לאימון, גם טיפול פסיכולוגי-רגשי הוא אופציה טובה. באמצעותו ניתן לאתר בעיות רגשיות שעומדות בדרכם של המטופלים ולהתגבר עליהן, לשנות דפוסים מעכבים ולרכוש כלים להתמודדות בריאה עם שלל קשיים ואתגרים.